„Odporność plus” – Zupa z kurczaka bez ziemniaków. Jem i chudnę w oczach. W ciągu tygodnia minus 2 kg
Elementem każdej diety odchudzającej często są tradycyjne, lekkie i pożywne zupy. Dzięki zawartości warzyw i chudego mięsa są niskokaloryczne, niezwykle pożywne oraz stanowią skarbnicę witamin, składników mineralnych i antyoksydantów.
Dziś pokażemy Ci przepis na pyszną, odżywczą zupę z kurczaka z dodatkiem imbiru i selera, które wykazują szereg właściwości zdrowotnych.
W tę zupę możesz wzbogacić swoją codzienną dietę. Z pewnością będzie stanowiła pyszny obiad, lunch lub podwieczorek.
Jeśli stosujesz dietę odchudzającą, pamiętaj, aby była odpowiednio zbilansowana pod kątem kaloryczności, zawartości składników odżywczych (białek, węglowodanów, tłuszczów, minerałów, witamin) i nawodnienia.
Wypijaj przynajmniej 2 litry wody dziennie i pokochaj aktywność fizyczną w odpowiedniej dla siebie formie (spacery, jogging, pływanie, jazda na rowerze, pilates). Prawidłowo zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna zapewnią Ci zdrowie i założony spadek masy ciała.
Poniżej przepis na zupę z kurczaka z dodatkiem warzyw, imbiru i niezwykle aromatycznych, świeżych ziół. Przygotuj ją razem z nami! Zaczynamy!
Składniki:
- 1,5 – 2 litrów wody,
- 300 gramów brokułu,
- 300 gramów filetu z piersi kurczaka,
- 1 średni korzeń selera,
- 1 marchew,
- 1 średnia cebula,
- 2 łyżki oleju roślinnego,
- 1 łyżka startego imbiru,
- ulubione świeże zioła (natka pietruszki, koperek, bazylia, oregano),
- sól, pieprz do smaku.
Przygotowanie:
Filet z kurczaka myjemy, osuszamy i kroimy w kostkę. Do garnka wlewamy wodę, solimy, wkładamy rozdrobnionego kurczaka i gotujemy.
Warzywa obieramy i dokładnie myjemy. Marchew ścieramy na tarce, cebulę kroimy w pół pierścienie, selera kroimy w kostkę, a brokuł dzielimy na bardzo drobne różyczki.
Dodajemy warzywa do garnka i gotujemy przez kolejne 5-10 minut. Kiedy warzywa będą miękkie, dodajemy olej roślinny.
Czekamy, aż zupa się zagotuje, dodajemy starty imbir, posiekane drobno zioła i wyłączamy ogień. Doprawiamy pieprzem i solą wedle uznania. Po lekkim ostygnięciu zupa gotowa do podania.